WDS Blog... Po godzinach nie robimy

Drupal Commerce jako platforma sprzedażowa

Drupal Cms znany jest z solidności, funkcjonalności, a zarazem z bardzo dużej intuicyjności w codziennej pracy z systemem. Jego renoma spowodowała, że coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie tego rozwiązania do swoich potrzeb biznesowych. Począwszy od stron internetowych, systemów intranetowych, czy też aplikacji dedykowanych. W związku z tym społeczność Drupala postanowiła pójść dalej i zaproponowała dostosowanie Drupala do potrzeb sprzedażowych.

E- Commerce z Drupal Commerce

Początkowo wiodące znaczenie w rozwiązaniach e-commerce miał moduł Ubercart, ale wraz z rozwojem Drupala 7 powstała nowa koncepcja na moduł sprzedażowy pod nazwą Commerce. Commerce funkcjonuje pod dwoma postaciami. Jako osobny moduł, a także jako profil instalacyjny Drupala, dzięki któremu tuż po zainstalowaniu posiadamy narzędzie sprzedażowe z podstawowymi funkcjonalnościami sklepu. Za wyborem Commerca jako sklepu internetowego przemawia w dużej mierze jego elastyczność i możliwość rozwoju, a także prostota obsługi. Te cechy w dużej mierze stanowią o przewadze Commerca nad innymi tego typu rozwiązaniami. Dodając do tego społeczność drupalową, która co chwilę wypuszcza nowe moduły lub uaktualnienia, otrzymujemy system bezpieczny, funkcjonalny, ale na tyle prosty, by nawet osoba nie znająca się na Drupalu była w stanie wykonać podstawowe czynności związane z zarządzaniem sklepem internetowym.

Co mogę zrobić  wykorzystując Drupal Commerce?

Oprócz standardowych funkcjonalności sklepu internetowego jak koszyk zakupowy, katalog produktów, Drupal Commerce pozwala wykorzystać wszystkie dobrodziejstwa zwykłego cms Drupal. Począwszy od integracji z mediami społecznościowymi, systemem newsletterowym, systemem płatności, blogiem firmowym, zaawansowanymi filtrami produktów, blokami polecanych produktów lub powiązanych, systemem bonusów, rozbudowaną bazą wiedzy, FAQ, a kończąc na integracjach z CRM’ami, systemami księgowymi itd. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia i potrzeby.

Poniższe zdjęcia prezentują wygląd interfejsu Drupal Commerce. Wersję demo sklepu można obejrzeć pod tym adresem.

Drupal Commerce - przykładowa strona głównaDrupal Commerce - przykładowy wygląd katalogu produktówDrupal Commerce - przykładowy wygląd prezentacji produktuDrupal Commerce - interfejs użytkownika - lista produktów Drupal Commerce - przykładowy wygląd logowania i rejestracjiDrupal Commerce - interfejs użytkownika - przegląd zamówień

Komentarze

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA obrazkowa
Wpisz znaki widoczne na obrazku.